15 Haziran 2011 Çarşamba

Basın Bülteni

Festival, Denizli Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi işbirliğiyle 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Çatalçeşme Parkında gerçekleşecek. 
Festivale İtalya’dan Lucio Bubacco, İsveç'ten Julie Anne Denton, İngiltere'den Sally Carver, Avustralya’dan Christian Arnold, Türkiye'den Doç. Dr. Mustafa Ağatekin ve Ahmet Özdeniz, konuk olarak davet edildi.
 
Festival gün boyu canlı cam gösterileri ve izleyicilere deneme fırsatlarıyla geçecek.
Festivalin ilk gününde tüm sanatçılar gösterlerini sunacak. İzleyiciler cam boncuk yapımı denemesi aktivitelerine katılacak. Çocuklar için yüz boyama ve cam şişe boyama aktiviteleri gerçekleştirilecek. İsveçli cam sanatçısı Julie Anne Denton ve Denizli Cam Genel Müdürü Mehmet Rabuş da festivalde bir konferans verecek.
İkinci gün, sanatçıların çalışmalarının yanı sıra, Anadolu Üniversitesi'nin farklı bir cam tekniği olan ‘patte de verre’ uygulaması gerçekleştirilecek. Cama dekor yapma, tanıtım filmleri gösterimi ve ateş dansçılarının gösterisi günün diğer etkinlikleri olacak. Avustralyalı cam sanatçısı Christian Arnold ve endüstri ürünleri tasarımcısı Oya Akman Şenocak'ın konuşmacı olarak katılacağı konferans günün bir başka etkinliği olacak.
Festivalin son gününde sanatçılar gösterilerini sürdürürken, cam tarama ve cam dekor çalışması gerçekleştirilecek. Anadolu Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mustafa Ağatekin ve Lucio Bubacco da konferanslarıyla izleyenleri bilgilendirecekler. Akşam gösterisi olarak ateş dansçılarının şovu ile beraber festival boyunca sanatçılar ve festival katılımcıları (izleyiciler) tarafından  parçaları üretilecek olan 2200 parçalık cam horoz heykelinin açılışı yapılacak.

6-15 Mayıs tarihlerinde Turan Bahadır Sergi salonunda, festival bünyesindeki CAM SERGİSİNDE de  Ahmet Özdeniz,
Asanni Camekan Atölyesi , Christian Arnold, Ebru Susamcıoğlu Yücel, Yrd. Doç. Dr. Ekrem Kula, Emel Vardar, Erkin Saygı-Ruhcan Topaloğlu Cam Atölyesi, Araş. Gör. Esin Küçükbiçmen, Fatih Duruerk, Gaye Döşer, Heyacan Ural, İnci Karakaş, Julie Anne Denton, Köksal Türker, Lale Özer, Araş. Gör. Mehmet Aydın, Mehmet Kömürcü, Menekşe Bilgiç, Merve Yörükçü, Doç. Dr. Mustaf a Ağatekin, Ömür Duruerk, Özlem Ercan, Sally Carver, Semrin Korkmaz, Tülin Akgül, Yeşim Sanatçı ve Anadolu Üniversitesi Cam Bölümü öğrencilerinin eserlerinin yer alacağı ‘Cam Sergisi’ açılacak. Denizli Cam ise sergiyi Çeşm-i Bülbül arşivinden seçkin parçalar ile renklendirecek.
Bienal tadında olacak olan bu festivalin tekrarı 2013 senesinde.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder